poster

Поштарот Пет

Postman Pat: The Movie (2014)

Анимација, Семеен, Комедија | Обединетото Кралство, САД, Индија, Обединетите Арапски Емирати, Филипини, Јордан
Режисер: Mike Disa

рејтинг: 4.7/10
Оценка на корисникот: 10/10
(5 гласови)

Содржина

Долгометражен анимиран филм направен според популарната цртана серија! Најпознатиот поштар на светот решава да стане ѕвезда. Пет се пријавува во музичкото шоу за таленти, со желба да ја освои главната награда, патување во Италија. Но славата му удира во глава и некогаш скромниот, симпатичен поштар ќе започне да се однесува сосема поинаку. Пет сега е во центарот на вниманието и е во ситуација да изгуби сè за што најмногу се грижел во животот - семејството, пријателите и работата.

Сцеарист: ,
Продуцент: Raed Al Natsheh, Robert Anich
времетраење: 88 мин

Слики

Поштарот ПетПоштарот ПетПоштарот ПетПоштарот ПетПоштарот ПетПоштарот ПетПоштарот ПетПоштарот ПетПоштарот ПетПоштарот ПетПоштарот ПетПоштарот ПетПоштарот ПетПоштарот Пет

Прегледи


Нема Прегледи
Препораки
 • Мараја Кери: Сè што сакам за Божиќ си ти (2017)

  image
  Кога младата Мараја во продавницата за миленичиња здогледува мило мало кученце по име “Принцеза“, одеднаш знае што точно сака за Божиќ. Пред да може да ѝ се...
 • Алвин и верверичките 3: урнебесен бродолом (2011)

  image
  Во „Алвин и верверичките 3: урнебесен бродолом“, верверичките тргнуваат на својата најголема и најспектакуларна авантура, а луксузниот крстосувач го претвораат во...
 • Корги: Кралското куче со големо срце (2019)

  image
  Рекс е мал немирко, но сепак е омиленото куче на британската кралица. Еден ден се губи во Лондон и се наоѓа во друштво на различни раси кучиња кои меѓусебно се...
 • Штрумфови: Скриеното село (2017)

  image
  Во ова целосно анимирано, ново продолжение на „Штрумфови, една таинствена карта ги носи Штрумфета и нејзините најдобри пријатели Текнувало, Трапчо и Мајсторче на...
Топ листи

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: Полиса на приватност.