СОДРЖИНА

Во возбудливото второ поглавје на епската трилогија „Како да го дресирате вашиот змеј, поминати се пет години откако херојскиот млад викинг Хикап се спријатели со повредениот змеј и засекогаш го промени начинот на кој жителите на Берк живеат со змејовите. Сега, викинзите и змејовите живеат рамо до рамо во мир на фантастичниот остров, кој е преобразен во змејски рај.
Но, кога на хоризонтот се појавуваат нови проблеми, Хикап и неговиот верен змеј Беззаб летнуваат кон небото во потрага по одговори. Тоа е преголем залак за нив кога Хикап открива дека таинствениот јавач на змејови е, всушност, неговата изгубена мајка Валка и дека мирот помеѓу змејовите и викинзите е загрозен од алчниот за моќ Драго кому му помага ловецот на змејови Ерет, синот на Ерет.
Додека Астрид, Гобер и викиншките пријатели Снотлаут, Фишлегс и близнаците Рафнат и Тафнат ја даваат својата поддршка, Хикап, мајка му и племенскиот водач, таткото Стоик Широкиот, мораат да работат заедно за да ги заштитат змејовите што толку ги имаат засакано. Притоа, Хикап на многу чуден начин ги наоѓа одговорите што ги барал.

Слики

Како да го дресирате вашиот змеј 2Како да го дресирате вашиот змеј 2Како да го дресирате вашиот змеј 2Како да го дресирате вашиот змеј 2Како да го дресирате вашиот змеј 2Како да го дресирате вашиот змеј 2Како да го дресирате вашиот змеј 2Како да го дресирате вашиот змеј 2Како да го дресирате вашиот змеј 2Како да го дресирате вашиот змеј 2Како да го дресирате вашиот змеј 2Како да го дресирате вашиот змеј 2Како да го дресирате вашиот змеј 2Како да го дресирате вашиот змеј 2Како да го дресирате вашиот змеј 2Како да го дресирате вашиот змеј 2Како да го дресирате вашиот змеј 2

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Радознали Џорџ 3: Повратак у џунглу (2015)

  денес
  image
  Радознали Џорџ полази у велику авантуру у свемиру. Меѓутим, његова летелица пада у афричке џунгле, одакле он креќе на незаборавно путовање са својим новим...
 • Лоракс (2012)

  денес
  image
  Едно 12-годишно момче ја бара единствената работа што ќе му овозможи да ја добие љубовта на девојката од неговите соништа. За да ја најде, тој мора да ја открие...
 • Дружина из џунгле (2017)

  денес
  image
  Маурице можда изгледа као пингвин, али он је прави тигар изнутра! Одгојен од стране тигрова, он је најсмотанији Кунг фу мајстор икада. Заједно са својим...
 • Лего Нинчаго (2017)

  Утре
  image
  Битката за Нинџаго Сити го очекува Лојд, со прекар Зелениот Нинџа, заедно со неговите пријатели кои се тајни нинџа воини. Нив ги предводи кунг-фу мајсторот Ву и...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.