СОДРЖИНА

Tamara je mlada i simpatična devojka, učenica srednje medicinske škole. Jednoga dana ona sa svojim vršnjacima dolazi na praksu u vojnu bolnicu, gde upoznaje mladog dobrovoljca koji se oporavlja od teških rana, zadobijene na ratištu. Kako vreme prolazi između njih se rađa ljubav. Ali sreću i zaljubljenost preti da pomuti njegova želja da se vrati na ratište i pomogne svojim drugovima.

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Јапонското куче (2013)

  денес
  image
  Кога поплава го погодува селото на Костаче во Романија, таа со себе ја носи неговата сопруга Марија и сè што тој поседува.
 • Нанаyо (2008)

  денес
  image
  A young woman leaves her job and lover in Japan to start a new life in Thailand.
 • Писател од сенка (2010)

  денес
  image
  Филмот е снимен според истоимениот роман на Роберт Херис, а ја следи приказната за бившиот британски премиер Адам Ленг (Пирс Броснан), кој треба да ги напише...
 • Ѕвездата е родена (2018)

  денес
  image
  Искусниот музичар Џексон Мејн ја открива и се вљубува во надежната уметница Али. Но кога кариерата на Али почнува да се развива, нивниот однос почнува да се...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.