СОДРЖИНА

Филмот „Машина се одвива во осиромашен свет во кој владее студена војна против еден нов непријател. Британското Министерство за одбрана е на работ да открие едно револуционерно оружје. Главниот научник Винсент Мекарти го овозможува тоа со својот изум. „Машината е андроид со неверојатни физички и процесирачки способности. Тоа е механизиран војник и мислечки робот, кој не само што има способност да се бори туку знае и да преговара и да го одржува мирот.
Кога една грешка во програмирањето предизвикува првиот прототип да ја уништи лабораторијата и физички да му се закани, Мекарти бара дополнителна помош. Водејќи се од својот план да ја искористи новата технологија за да ѝ овозможи на својата болна ќерка втора шанса за живот, тој бара помош од Ава, експертка за вештачка интелигенција. Тие заедно работат на тоа да го искористат целосниот потенцијал на навистина свесната воена машина и да ја спасат неговата ќерка од нејзината болест.

Слики

МашинаМашинаМашинаМашинаМашинаМашинаМашинаМашинаМашинаМашинаМашинаМашинаМашина

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Убица из будуќности (2012)

  image
  Џозеф Гордон Левит, Брус Вилис и Емили Блант су звезде узбудљиве акционе научно-фантастичне приче о убици који ради за мафију будуќности. Џозеф Симонс је члан...
 • Последњи замак (2001)

  image
  Нико није могао да претпостави да ќе Замак бити последња станица у бриљантној каријери уважаваног генерала Ирвина, стручњака за тактику. Послат на војни суд и...
 • Зараза (2011)

  image
  Глобален акционен трилер за закана од смртоносна пандемија на една болест. Докторите во центрите за контрола на болестите и во Светската здравствена организација...
 • Денот кога Земјата застана (2008)

  image
  Во овој современ римејк на научно фантастичната класика од 1951, една позната научничка се наоѓа себеси соочена со еден вонземјанин по име Клаату, кој патува низ...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.