poster

One Piece: Strong World

Wan pisu firumu: sutorongu warudo (2009)

Режисер: Munehisa Sakai

Каде да се погледне
Емисијата не е достапна во државата
Оценка на корисникот: 7.7/10
(209 гласови)

СОДРЖИНА

Its a normal day on the Thousand Sunny until Nami reads the newspaper to the rest of the crew about the East Blue being attacked. Luffy then decides that they will go back to the East Blue to help out. Seconds later a big floating ship passes over the Sunny and Nami wishes to warn them about a storm coming by. The captain, impressed by Nami's navigating skills, tricks the Straw Hats and kidnaps Nami. Will the crew be able to save her, or will she join the other crew instead?

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Човек-пајак (2002)

  image
  Питер Паркер е срамежлив средношколец кој останал сирак како дете, малтретиран од другарите, и не може да ја признае љубовта кон девојката од соседството Мери...
 • Дина (1984)

  image
  Далечна галаксија, во далечна иднина во годината 10191. Аракис е пуста планета и единствен извор на Зачинот, важен лек користен при вселенските патувања од...
 • Човек-пајак 2 (2004)

  image
  Питер Паркер (Тоби Мегваер) се обидува да балансира со часовите на факултет и со работата како фотограф, додека го одржува својот таен живот како костимиран борец...
 • Асасинс Крид (2016)

  image
  „Асасинс Крис е приказна за еден човек кој е во центарот на една древна битка помеѓу две моќни секти и кој ги црпи сеќавањата на неговиот предок кои се содржат во...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.