рејтинг: 6.1/10
Оценка на корисникот: 7.8/10
(61 глас)

СОДРЖИНА

Кога непријателот на Алберт му ја зема девојката, една таинствена и убава жена влегува во градот и му носи среќа. Но, кога пристигнува нејзиниот сопруг, кој е злогласен одметник и бара одмазда, Алберт мора да покаже храброст.
Урнебесната комедија од Сет Мекферлејн е преполна со итри фрази и со ѕвездена актерска екипа. Откако Алберт (Мекферлејн) се повлекува од една пресметка со пиштоли, неговата нестабилна девојка (Аманда Сејфрид) го остава за друг маж (Нил Патрик Херис). Кога една таинствена и убава жена (Шарлиз Терон) пристигнува во градот, таа му помага да си ја најде храброста, па тие се вљубуваат. Но, кога пристигнува нејзиниот сопруг, кој е злогласен одметник (Лијам Нисон) и бара одмазда, фармерот мора својата новопронајдена храброст да ја стави на тест.

Слики

Милион начини да се умре на Дивиот ЗападFoto: RTL / © Universal PicturesМилион начини да се умре на Дивиот ЗападFoto: RTL / © Universal PicturesFoto: RTL / © Universal PicturesFoto: RTL / © Universal PicturesFoto: RTL / © Universal PicturesМилион начини да се умре на Дивиот ЗападМилион начини да се умре на Дивиот ЗападМилион начини да се умре на Дивиот ЗападМилион начини да се умре на Дивиот ЗападМилион начини да се умре на Дивиот ЗападМилион начини да се умре на Дивиот ЗападМилион начини да се умре на Дивиот ЗападМилион начини да се умре на Дивиот ЗападМилион начини да се умре на Дивиот ЗападМилион начини да се умре на Дивиот ЗападМилион начини да се умре на Дивиот ЗападFoto: RTL / © Universal Pictures

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Меклинток (1963)

  image
  Вестерн Меклинток један је од ретких, који у овај жанр убацује честе елементе комедије. Управо тај врло успешан склоп је оно што филм чини јединственим. Прича је...
 • Мала пљачка влака (1984)

  image
  Лика, 1918. године. У стеновитом крају, меѓу гудурама смештена је мала жандармеријска станица с неколико жандара на челу које је начелник Цокула. Крајем харају...
 • Кројачица (2015)

  image
  Ово је прича о прелепој и надареној Тили Даниџ (Оскаровка Кејт Винслет). Након што је годинама радила као кројачица у париским куќама високе моде, Тили се враќа...
 • Навивачки: Борба до крај (2009)

  image
  Силна, паметна навивачка со шпанско потекло се префрла во шминкерско средно училиште и мора да се натпреварува за место во навивачкиот тим чиј водач има многу...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.