рејтинг: 7.9/10
Оценка на корисникот: 8.26/10
(97 гласови)

СОДРЖИНА

Епската акција на овој научно-фантастичен трилер се случува во блиската иднина во која една вонземска раса брутално ја напаѓа Земјата, а ниту една воена единица на светот не може да ја порази. Мајорот Вилијам Кејџ (Том Круз) е офицер кој никогаш не бил во битка, но сепак е испратен во оваа самоубиствена мисија. Кејџ е убиен за неколку минути и сега необјасниво е фрлен во временска јамка која го присилува постојано да ја преживува истата брутална битка, борејќи се и умирајќи повторно... и повторно. Но со секоја битка Кејџ добива сѐ повеќе вештина во борбата против непријателите, заедно со специјалката Рита Вратаски (Емили Блант). А додека Кејџ и Рита ја преземаат иницијативата против вонземјаните, секоја повторна средба ги носи еден чекор поблиску кон поразување на непријателот.

Слики

На работ на иднинатаНа работ на иднинатаНа работ на иднинатаНа работ на иднинатаНа работ на иднинатаНа работ на иднинатаНа работ на иднинатаНа работ на иднинатаНа работ на иднинатаНа работ на иднинатаНа работ на иднинатаНа работ на иднинатаНа работ на иднинатаНа работ на иднинатаНа работ на иднината

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Во потрага по одмазда (2006)

  среда
  image
  Граѓански рат је окончан, али пуковник Морсман Карвер креќе у последњу мисију: да убије Гидеона по сваку цену. Изазван пуцњем и покретан бесом, неуморни прогон их...
 • Чин храбрости (2012)

  среда
  image
  Одред америчких маринаца "фока" креќе у мисију да ослободе киднапованог ЦИА агента, и током задатка, уништавају сложену мрежу терористичких ќелија, које су...
 • Незапирливи (2004)

  среда
  image
  Дин Кејџ е припадник на специјалните единици на американската армија, но ќе се најде во судир со Владата на која некогаш ѝ служел. Кога агентите на тајната служба...
 • Gospodarot na prstenite: Vrakjanjeto na kralot (2003)

  среда
  image
  Во расплетот на епското ремек-дело на Џ.Р.Р. Толкин, „Господар на прстените“, додека војските се собираат за конечната битка што ќе ја одреди судбината на светот,...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.