рејтинг: 6.5/10
Оценка на корисникот: 10/10
(2 гласови)

СОДРЖИНА

Кога Џокерот, Лекс Лутор и цела плејада злобни негативци се здружуваат за да го освојат Готам Сити, „цигла по цигла“, Бетмен, Супермен и другите од Лигата на правдата се обидуваат да ги спречат.
Една забава за доделување награда на Брус Вејн како човек на годината во Готам Сити набргу се претвора во хаос кога Џокерот насилно влегува на забавата заедно со еден куп други негативци покрај себе, вклучително и Загатката, Жената-мачка и Човекот со две лица. Темниот витез стапува во акција за да ги исфрли неповиканите гости, но еден од присутните криминалци не е баш толку очигледен, а тоа е Лекс Лутор, кој носи тајно оружје што може засекогаш да ја промени рамнотежата на моќта во Готам. Тоа оружје е „Уништувачот“! Проблематичниот тим на Лекс Лутор и Џокерот можеби е преголем залак за Бетмен и Робин, но затоа тука се суперпријателите.

Слики

Лего Бетмен: Суперхерои, обединете сеЛего Бетмен: Суперхерои, обединете сеЛего Бетмен: Суперхерои, обединете сеЛего Бетмен: Суперхерои, обединете сеЛего Бетмен: Суперхерои, обединете сеЛего Бетмен: Суперхерои, обединете сеЛего Бетмен: Суперхерои, обединете сеЛего Бетмен: Суперхерои, обединете сеЛего Бетмен: Суперхерои, обединете се

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Необични басни: Шоу на Златокоса и трите мечки (2008)

  четврток
  image
  Златнокосата - неподносливата телевизиска ѕвезда се согласува да земе учество во реалити шоу. Девојката е принудена да заживее со три непослушни мечиња. Кога...
 • Пирати! Банда смотаници (2012)

  денес
  image
  Со својот екипаж од смотаници и навидум несвесен за невозможната мисија што му претстои, пиратскиот капетан ќе треба да се бори со злобната кралица, да го спаси...
 • Тинејџерски нинџа желки (2007)

  денес
  image
  Кога на светот му се заканува древно зло, четирите желки тинејџери мора да се здружат повторно и да се смират за да му се спротивстават.
 • Мој мали Пони девојке из Еквестрије - Путовање путем дуге (2019)

  денес
  image
  У овој специјалној епизоди, Мејн шесторка путује у Долину наде, где је Рејнбоу Деш позвана да буде почасни гост на Фестивалу дуге. Меѓутим, они откривају да су...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.