СОДРЖИНА

Кога младата Софи оди на распуст во Москва со својата пријателка, и двете ги дрогира и ги киднапира руската мафија, која се занимава со проституција. Мајката на Софи е детективка на њујоршката полиција и ќе стори сѐ за да ја спаси ќерката.
18-годишната Софи Паркер оди на летен распуст во Москва заедно со нејзината пријателка Џејни Хилман, ќерка на американскиот амбасадор во Русија. Џејни, која е луда по момчиња, ја убедува сомничавата Софи да избегаат од Амбасадата на САД и да одат во еден ноќен клуб. Таму двете девојки ги дрогира и ги киднапира руската мафија, која се бави со проституција во срцето на Москва. Мајката на Софи, вдовицата Стиви е цврста детективка во њујоршката полиција. Кога добива алармантен и таинствен повик од мобилниот телефон на Софи, Стиви го фаќа следниот авион за Русија, каде што се ангажира, заедно со московската полиција, во фанатична потрага за да ја спаси својата ќерка.

Слики

Грабната: Потрагата по Софи ПаркерГрабната: Потрагата по Софи ПаркерГрабната: Потрагата по Софи ПаркерГрабната: Потрагата по Софи ПаркерГрабната: Потрагата по Софи ПаркерГрабната: Потрагата по Софи ПаркерГрабната: Потрагата по Софи Паркер

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Dita e parë e emërimit (1982)

  денес
  image
 • Зборови (2012)

  денес
  image
  Млад писател конечно доживува успех објавувајќи го својот роман. Има само еден проблем - тој не го напишал романот. Принуден е да ја плати цената за кражба на...
 • Слутња (2007)

  денес
  image
  Линда у четвртак сазнаје да је њен муж доживео саобраќајну несреќу и да је мртав. Шокирана и потресена, пада у депресију, када јој изненада стиже порука од...
 • The Mother of the Lamb (2014)

  денес
  image
  Cristina (49) has spent her life taking care of her mother Carmen. Single and without a trade or friends, she grows older, year after year in her hometown. A few...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.