рејтинг: 6.8/10
Оценка на корисникот: 8.72/10
(18 гласови)

СОДРЖИНА

Филм Ивана Рајтмана (Истеривачи духова, Само секс) о процесу ангажовања играча за следеќу сезону, прати живот Сонија Вивера Јуниора (Кевин Цостнер), менаџера Килвленд Браунса. Сони мора да бира измеѓу играча одбране Вонтеа Мака (Цхадwицк Босеман) и тркача Реја Џенингса (Ариан Фостер). Усто, Сони покушава да ускочи у ципеле покојног оца који је радио исти посао, да контролише новог тренера Пена (Деннис Леарy), који му се меша у посао и да се носи са сазнањем да му је девојка Али (Јеннифер Гарнер) трудна. Сони мора поновно да састави свој тим и тргује да би добио најбоље. Мора брзо да донесе одлуку о томе шта је вољан жртвује како би постигао савршенство, јер танка је црта измеѓу његовог личног и професионалног живота баш тог дана када се живот мења - и за њега и за неколико стотина младиќа који сањају да ќе заиграти у НФЛ-у.

Слики

Дан одлукеДан одлукеДан одлукеДан одлукеДан одлукеДан одлукеДан одлуке

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Ловечки приказни (2019)

  денес
  image
  Унгарија 1945. Кратко по завршувањето на Втората светска војна, кога во земјата владеат хаосот и несигурноста, еден измамник во бегство влегува во страсна љубовна...
 • Моите браќа (2018)

  денес
  image
  Браќата Роко и Еди биле познати на рок сцената во 90-тите, но сега настапуваат со локалниот параден оркестар на еден остров. Нивната врска не е баш добра и...
 • Пепелашка (2015)

  денес
  image
  И покрај тоа што маќеата (Кејт Бланшет) и полусестрите ја малтретираат, веселата Ела (Лили Џејмс) решава да ја земе судбината во своите раце. Ќе гледаме и еден...
 • Девет (2009)

  денес
  image
  Разигран и провокативан мјузикл, који прати живот светски познатог филмског режисера Гвида Континија... Видимо како запада у креативну и личну кризу епских...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.