poster

Бити Џулија

BEING JULIA (2004)

комедија, драма, романса | Канада, САД, Унгарија, Обединетото Кралство
Режисер: István Szabó

рејтинг: 7.0/10
Оценка на корисникот: 6/10
(2 гласови)

СОДРЖИНА

Улоге. Анет Бенинг, Џереми Ајронс Џулија Ламберт е права дива: лепа, талентована, богата и славна. Има све укључујуќи и оданог супруга који је осмислио њену брилијантну каријеру. Али после много година блистања под рефлекторима она почиње да пати од досаде и да жуди за нечим новим и узбудљивим сто ќе вратити сјај њеним очима. Џулија проналази управо оно сто јој треба у згодном, младом обожаваоцу али убрзо се нова романса разбуктава много висе него сто се надала....

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Писта (2010)

  денес
  image
  Инспирација за филмот „Писта“ („The Runway”) е вистинска приказна за еден јужноамерикански пилот кој во1983 година слетал во близина на градот Малоу. И покрај...
 • Вујко Нино (2003)

  денес
  image
  Оддалечена и прилично нефункционална фамилија повторно се зближува, кога од Италија во Чикаго изненадено во посета им доаѓа одамна изгубениот чичко Нино.
 • Vacanze di Natale '95 (1995)

  денес
  image
  Two Italians are on holiday in Aspen in Colorado. The first one is Lorenzo whose daughter is crazy about Luke Perry (Beverly Hills 90210 actor) and wants to meet...
 • Дијамантино (2018)

  денес
  image
  Португалска фудбалска звезда Дијамантино Матаморос (Карлото Кото) срамотно завршава каријеру. Уверен да је његова генијална способност да игра фудбал сада...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.