СОДРЖИНА

Во Њу Орлеанс од 1917 г., фотографот Ернест Џ. Белок ги документира последните денови на легалната проституција. Во домот на мадам Нел, тој ги запознава проститутката Хети и нејзината 12-годишна ќерка Вајолет...
Во 1917 година, во „областа со црвени светилки“, Сторивил, Њу Орлеанс, проститутката Хети живее со својата дванаесетгодишна ќерка Вајолет во отмениот бордел на мадам Нел, каде и работи. Фотографот Ернест Џ. Белок го привлекуваат Хети и Вајолет и често го посетува борделот. Еден ден, мадам Нел организира наддавање за невиноста на Вајолет, а победникот плаќа 400 долари за да помине една ноќ со девојчето. Потоа Хети се мажи за еден богат клиент и се сели во Сент Луис, оставајќи ја Вајолет сама во борделот. Вајолет одлучува да се омажи за Белок, па се преселува во неговата куќа. Тоа трае додека Хети не се помири со своето минато и не дојде во куќата на Белок со намера да ја земе Вајолет со себе.

Слики

Слатка малечкаСлатка малечкаСлатка малечкаСлатка малечкаСлатка малечкаСлатка малечка

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Run the Race (2018)

  денес
  image
  Against the backdrop of high school football and track, two brothers in a small Southern town face escalating problems with two different world views, straining -...
 • Исправљени свет (2015)

  денес
  image
  У руралним предјелима Апалачког горја над којима лебди наслијеѓе давног Америчког граѓанског рата и тамошњег насиља, један се млади бунтовни човјек бори са својом...
 • Пророштва од темнината (2002)

  денес
  image
  Репортер оди во мал град во Западна Вирџинија за да истражува низа чудни случувања, вклучувајќи ментални визии и појави на бизарни ентитети.
 • Балон (2019)

  денес
  image
  Кога две од нејзините три деца ги дуваат неколкуте преостанати кондоми во домот, помешувајќи ги со балони, Дролкар е пред невозможна дилема. Тоа се 1980-тите кога...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.