СОДРЖИНА

Марија Хозе Мајо Тонорио е уличен поет од Л. А. Кога ќе запознае талентиран Ди-џеј, го снима своето прво демо под водство на ситен измамник, кој е заинтересиран за експлоатирањето на нејзината сексуалност отколку за талентот. Наскоро за нејзе ќе биде заинтересирана голема издавачка куќа, но и извршниот директор. Уверена дека договорот со оваа куќа ќе и донесе и повеќе од потребните пари, Мајо се соочува со тежок избор: да го прифати договорот и да им сврти грб на пријателите кои ја донесоа до успехот, или да ја пропушти единствената можност?

Слики

Фили браун

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • На цел глас (2014)

  image
  Оскаровецот Дастин Хофман го гледаме во инспиративната приказна за талентот и внатрешната борба во која самите треба да победиме! Стет е проблематичен 11-годишник...
 • Клуб 27 (2008)

  image
  Елиот е единствениот преостанат член на рок бендот Фин, по самоубиството на неговиот колега од бендот и најдобар пријател Том, само неколку недели по 27-иот...
 • Музиката на моето срце (1999)

  image
  Номинирана за Оскар интерпретација на вистинска приказна за учител кој се борел со системот за да може да ги учи сиромашните деца од Харлем да свират виолина.
 • Ритамот на лудилото (2014)

  image
  Ендру Нејман е амбициозен млад џез-тапанар, а единствена цел му е да се издигне на врвот во еден елитен музички конзерваториум. Прогонуван од пропаднатата...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.