СОДРЖИНА

Џеки е пензионирана криминалистичка профилерка и конечно може да продолжи со животот по злосторството што ја завршува нејзината кариера, или барем така таа мисли. Џеки дознава дека убиецот за кој помогнала да биде фатен избегал од затвор.
Џеки Винкрофт, поранешна профилерка во полицијата на Сан Франциско, ја оставила својата сакана работа пред три години кога еден сериски убиец му се заканил на нејзиното семејство. Џефри Калгроув сега има избегано од затвор и бара одмазда. Џеки ги здружува силите со поранешниот партнер Сем за да го вратат Калгроув зад решетки. Сепак, истрагата е прекината кога се чини дека убиецот умрел во една автомобилска несреќа, но кога Џеки почнува да добива таинствени текстуални пораки, таа е убедена дека Калгроув сѐ уште е жив, иако сите други веруваат дека се работи за параноична делузија. Па така, таа останува сама во обидот да го запре убиецот кој бара одмазда и со тоа да ја обезбеди сигурноста на луѓето што најмногу ги сака.

Слики

Профил за убиствоПрофил за убиствоПрофил за убиствоПрофил за убиствоПрофил за убиствоПрофил за убиствоПрофил за убиствоПрофил за убиствоПрофил за убиствоПрофил за убиство

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Мамац (2022)

  image
  Група пријатеља ужива у викенду и долазе на идеју да украду неколико скутера како би се тркали, да би на крају преживели директан судар. После стравичне несреќе,...
 • The Caller (2011)

  image
  Troubled divorcee Mary Kee is tormented by a series of sinister phone calls from a mysterious woman. When the stranger reveals she's calling from the past, Mary...
 • Измама (2006)

  image
  Свештеникот Тед и неговата сопруга Емили се, навидум, совршен пар. Иако Емили го обожава својот сопруг, таа забележува дека веќе тој не ѝ обрнува внимание. Откако...
 • Дивље фантазије (2016)

  image
  Идилични почетак викенда (с)крене у сасвим другачијем смеру, кад тајанствени власник ноќног клуба групи пријатеља покаже нову врсту дроге која гаси инихибиције...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.