рејтинг: 6.4/10
Оценка на корисникот: 8.09/10
(102 гласови)

СОДРЖИНА

Колумнист за совети, Енди Андерсон (Кејт Хадсон), се обидува да ги тестира границите за тоа што може да напише во нејзиниот нов текст за тоа како да натераш маж да те остави за 10 дена. На нејзиниот уредник Лана тоа ѝ се допаѓа, и Енди оди во потрага по маж што може да го искористи за експериментот. Го наоѓа директорот Бен Бери (Метју Меконахи), кој е толку самоуверен во неговото заводништво што мисли дека може да натера која било жена да се вљуби во него во рок од 10 дена. Кога тие двајца се среќаваат во бар кратко откако облогот е направен, нивните животи одат по неочекувани патишта.

Слики

Како да изгубиш дечко за 10 денаКако да изгубиш дечко за 10 денаКако да изгубиш дечко за 10 денаКако да изгубиш дечко за 10 денаКако да изгубиш дечко за 10 денаКако да изгубиш дечко за 10 денаКако да изгубиш дечко за 10 денаКако да изгубиш дечко за 10 денаКако да изгубиш дечко за 10 денаКако да изгубиш дечко за 10 денаКако да изгубиш дечко за 10 денаКако да изгубиш дечко за 10 денаКако да изгубиш дечко за 10 денаКако да изгубиш дечко за 10 денаКако да изгубиш дечко за 10 денаКако да изгубиш дечко за 10 денаКако да изгубиш дечко за 10 дена

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Џејк на квадрат (2013)

  четврток
  image
  Режисерот се впушта во нов филмски проект, кој ќе му помогне да открие како ја уништил секоја врска во која некогаш бил.
 • Збогум на љубовта (2003)

  четврток
  image
  Кога новинар од списание ќе се сретне со најпопуларната профеминистичка авторка со сопствена тајна агенда, почнува борба на родовите со многу пресврти, но и со...
 • Една и единствена (1999)

  четврток
  image
  Суз, која работи во клиника за убавина, се обидува да живее кул живот со нејзиниот сопруг италијанец. Се што и е потребно е нова кујна и се ќе биде совршено. Но...
 • Голфбрејкер (1996)

  четврток
  image
  Адам Сендлер го игра Хепи Гилмор, хокеар кој станува генијален играч на голф, чиј необичен пристап и чии дланки на теренот ги разбеснуваат противниците. Гилмор е...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.