СОДРЖИНА

„Ромео убиец: Приказната за Крис Порко“ ја раскажува вистинитата приказна за еден студент обвинет за убиството на својот татко и за осакатувањето на својата мајка во еден мирен град во државата Њујорк, кој застанува во негова одбрана.
Мирниот град Делмар, Њујорк, го сметаат за многу работи, но не и за опасен... сѐ додека 21-годишниот Крис Порко не е обвинет за бруталното убиство на татко му Питер и за осакатувањето на мајка му Џоен во дивјачки напад со секира, тврдење што станува уште пошокантно кога главниот детектив Џо Саливан почнува да верува дека Џоен го препознала Крис како нејзин напаѓач. Сепак, по неколку недели од злосторството, Џоен ја одрекува приказната на детективот Саливан, додека градот Делмар и многу поранешни пријатели и девојки на Крис, исто така застануваат во негова одбрана, и покрај жестоките обиди на Саливан да ја докаже неговата вина. Обвинителите веруват дека зад совршената фасада на Крис лежи злобен и итар социопат, кој не одбира средства за да ги скрие своите лаги. На крајот, тој е осуден за убиство од втор степен на својот татко, но многумина во градот Делмар се цврсто убедени дека поротата погрешно осудила еден невин млад човек.

Слики

Ромео убиец: Приказната за Крис Порко

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Being the Ricardos (2021)

  денес
  image
  In 1939, Lucy Ball is contracted to RKO Pictures. She gets small parts in big studio productions, but featured mainly in low budget films. She meets one of the...
 • Победничката (2005)

  денес
  image
  За да ги издржува своите десет деца, Евелин Рајан се пријавува на натпревар за пишување комерцијални џинглови.
 • Ганди (1982)

  денес
  image
  In 1893, Mohandas K. Gandhi is thrown off a South African train for being an Indian and traveling in a first class compartment. Gandhi realizes that the laws are...
 • Jeremiah Terminator LeRoy (2018)

  денес
  image
  A young woman named Savannah Knoop spends six years pretending to be the celebrated author JT LeRoy, the made-up literary persona of her sister-in-law.
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.