poster

Јесте ли за тенис?

Tennis, Anyone...? (2005)

Режисер: Donal Logue

Каде да се погледне
Емисијата не е достапна во државата
рејтинг: 5.6/10

СОДРЖИНА

Дени и Гари су треќеразредни глумци који се упознају на снимању, када схватају да их везује љубав према тенису и да много боље функционишу на терену него на филму. И док је Денијева каријера ипак у успону, Гарију баш и не иде. Меѓутим, када Дени остане без посла и жене, једино што ќе га одржати нормалним јесте пријатељство са Гаријем и тениски турнир холивудских звезда на којем наступају.

Слики

Јесте ли за тенис?

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Цвет (2017)

  денес
  image
  A sexually curious teen forms an unorthodox kinship with her mentally unstable stepbrother.
 • Водител: Легендата за Рон Бургунди (2004)

  денес
  image
  Рон Бургунди (Вил Ферел) е најдобриот водител во Сан Диего во машкиот свет на вестите во 1970-тите, но тоа ќе се смени кога нова вработена со голема амбиција...
 • Мајка под наем (2008)

  денес
  image
  Успешна, слободна деловна жена која сонува да има бебе, открива дека е неплодна и најмува жена од работничката класа која ќе ѝ биде необичен сурогат.
 • Трајна фризура (2017)

  денес
  image
  Година је 1982, а Диксони (Џим, Џин и Аурелие) селе (новопридошлице) јужније где све девојке чезну за увојцима типа Фаре Фосет. Тинејџерка Орели моли родитеље за...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.