poster

Кози

Cosi (1996)

Режисер: Mark Joffe

Каде да се погледне
Емисијата не е достапна во државата
рејтинг: 6.8/10

СОДРЖИНА

Луис жарко жели да постане редитељ. Нема искутва и нема завршену школу. Добија јединствену прилику - да постави Моцартову "Цоси фан Тутте" у менталној институцији са пацијентима. Иако нико од њих не зна италијански језик, а и не зна да пева. Луис ќе морати да наѓе заједниќки језик са својим глумцима. За успех је увек добро имати мало лудила

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Дадилката Мак-Фи (2005)

  денес
  image
  Во оваа извртено шармантна приказна, Ема Томпсон игра мистериозна жена со специјални моќи која влегува во домаќинството на вдовецот г. Браун (Колин Фирт) и се...
 • Бели риби (2004)

  денес
  image
  Двајца отфрлени ФБИ-агенти работат во тајност на спречувањето на киднапирањето на сестрите Вилсон, наследнички на хотел.
 • Wалкинг он Сунсхине (2014)

  денес
  image
  Радња ове неодољиве романтичне комедије смештена је у идиличном обалском месту јужне Италије у коме су у току припреме за венчање Енглескиње Мед и наочитог...
 • Мојата стара госпоѓа (2014)

  денес
  image
  Еден њујорчанец патува во Париз за да продаде скап стан што го наследил од својот покоен татко. Сепак, кога пристигнува, наидува на моменталните станари, една...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.