рејтинг: 5.4/10
Оценка на корисникот: 8.1/10
(10 гласови)

СОДРЖИНА

Филм прича причу о девојчици Герди, која одлази далеко на север, у потрагу за дечаком Кејом, чије је срце заледила зла вештица Снежна краљица. Сњежна краљица створила је вјечну зиму и замрзнула људске душе. Дјевојка Герда, њезин љубимац твор Лута и трол Орм морају спасити Гердиног брата Каиа.
Раскошна 3Д екранизација бајке Ханса Цхристиана Андерсена с темом вјечне борбе добра и зла, створена од стране понајбољих еуропских аниматора који су удахнули нови живот омиљеном дјечјем књижевном класику.

Слики

Снежна краљицаСнежна краљицаСнежна краљицаСнежна краљицаСнежна краљицаСнежна краљицаСнежна краљицаСнежна краљицаСнежна краљица

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Скуби Ду! (2020)

  денес
  image
  Скуби и групата се соочуваат со најголемата мистерија досега: заговор да се пушти кучето дух Кербер во светот. Додека брзаат да ја спречат ова “кучекалипса“, тие...
 • Шрек (2001)

  денес
  image
  Еднаш одамна, во едно далечно мочуриште, си живеел еден огар по име Шрек чиј безгрижен осаменички живот е нарушен од инвазија на здодевни ликови од басните. Во...
 • Необични басни: Желката против зајакот (2008)

  денес
  image
  Желката и зајакот не се сакаат баш многу. Си штетат себеси на секој чекор. За да се утврди конечно кој е подобар, одлучуваат да учествуваат во големата трка на...
 • Паранорман (2012)

  денес
  image
  У градиќу Блајт Холоу, Норман Бабкок је дечак који може да прича са мртвима, али нико осим његовог ексцентричног новог другара Нила не верује да је његова...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.