СОДРЖИНА

Филмот „Чувари на наследството кој е заснован на вистинита приказна за најголемиот лов на богатство во историјата, претставува акциона драма која се фокусира на седуммина остарени и физички неподготвени музејски директори, уметници, архитекти, куратори и историчари на уметноста кои заминале на фронтовите во Втората светска војна за да ги спасат светските уметнички ремек-дела од нацистичките крадци и да им ги вратат на нивните вистински сопственици. Уметничките дела се скриени зад непријателските редови, па како можат овие момци да се надеваат на успех? Но, кога „Чуварите на наследството се наоѓаат во трка со времето за да го избегнат уништувањето на милениумската култура, тие ќе ги ризикуваат своите животи за да ги заштитат и да ги одбранат најголемите постигнувања на човештвото.

Слики

Чувари на наследствотоЧувари на наследствотоЧувари на наследствотоЧувари на наследствотоЧувари на наследствотоЧувари на наследствотоЧувари на наследствотоЧувари на наследството

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Замена (2020)

  сабота
  image
  Кога Дани и Лудвиг се среќаваат во забавен парк, тие едвај им веруваат на своите очи; не само што изгледаат слично, тие се и на иста возраст. Инаку, нивните...
 • Господин Батињол (2002)

  сабота
  image
  Година 1942, десјтвото е во окупираниот Париз. Едмонд Батињол, продавач незаинтересиран за политика, живее со својата жена и ќерка во малечок стан веднаш до...
 • Гуча! (2006)

  сабота
  image
  Тинејџерка Јулијана, ќерка највеќег белог трубача у земљи - Сачма Трандафиловиќа, заљубљена је у свог вршњака Ромеа, перспективног трубача из циганског оркестра...
 • Готово савршено мјесто (2016)

  сабота
  image
  Пиетрамеззана, мјесташце високо у планинама јужне Италије, изгледа као прави град духова. Веќина младих је отишла и ондје сад још живи само неколицина бивших...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.