poster

The Honorary Consul

The Honorary Consul (1983)

драма, романса, трилер | Обединетото Кралство
Режисер: John Mackenzie

Каде да се погледне
Емисијата не е достапна во државата
рејтинг: 5.6/10

СОДРЖИНА

Филм представља адаптацију истоименог романа Грахама Греенеа. Главни лик, кога тумачи Рицхард Гере је англо-аргентински доктор који на граници Аргентине и Парагваја упозна остарелог британског почасног конзула (Мицхаел Цаине). Радња приказује како заведе његову младу и лепу супругу (Елпидиа Царилло), али и како га пријатељи, припадници радикалне левице, доведу у невоље када, у настојању да отмицом изазову ослобаѓања политичких затвореника, грешком отму почасног конзула.

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Плава птица (2004)

  вторник
  image
  Тринаесет годишната Мерел испадна да биде детски модел. Таа е добра во училиштето и се грижи за својот ментално нарушен брат во нивниот дом. Ако е нешто различно...
 • Божиќна баштина (2017)

  вторник
  image
  Након што дозна да је отац свој новац оставио странкињи, мушкарац покреќе истрагу - и дознаје више него што је очекивао. Wилла и њезин 11-годишњи син Јосх...
 • Далеку од рајот (2002)

  вторник
  image
  Што се однесува до надворешниот свет, Френк и Кети Витекер се совршена двојка. Тие го претставуваат сето она што треба да биде средната класа во Америка во...
 • Непобедлив (2001)

  вторник
  image
  Заснован според вистинити настани, филмот го следи Зише Брајтбарт, еврејски ковач од Полска кој поради својата голема сила станува сензација во вајмарски Берлин....
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.