СОДРЖИНА

„Бескрајна љубов“ ја прикажува бурната романса помеѓу тинејџерите Џејд и Дејвид. Богатите родители на Џејд не одобруваат таа да започне врска со момче од работничката класа како Дејвид, па се обидуваат да ја спречат романсата.
Кога убавата Џејд (Габриела Вајлд) го запознава харизматичниот Дејвид (Алекс Петифер), нејзиниот затворен и привилегиран свет се превртува наопаку кога двојката се впушта во невнимателна летна љубовна афера. Додека Џејд ги напушта своите инхибиции, ја губи невиноста и се вљубува во Дејвид, тој работи на тоа да докаже дека ја заслужува нејзината љубов. Но, кога таинственото минато на Дејвид и заштитнички настроениот татко на Џејд се закануваат да ги разделат, нивната романса ќе биде ставена на голем испит.

Слики

Бескрајна љубовБескрајна љубовБескрајна љубовБескрајна љубовБескрајна љубовБескрајна љубовБескрајна љубовБескрајна љубовБескрајна љубовБескрајна љубовБескрајна љубовБескрајна љубовБескрајна љубовБескрајна љубовБескрајна љубовБескрајна љубовБескрајна љубовБескрајна љубовБескрајна љубов

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Инга Линдстрьом (2004)

  image
  Stories of heroines and heroes - it's all about love and the sometimes bumpy road to it. The secret protagonist is the incomparably beautiful Swedish landscape.
 • Сломљено срце (2006)

  image
  Миранда Сан Ллоренте је модерна и прекрасна жена која има моќ, богатство и љепоту. Њен отац је милијунаш Гонзало Сан Ллоренте који све наде полаже управо у њу. С...
 • Современо семејство (2009)

  image
  Џеј има возрасни деца, внуци и прекрасна млада жена која и самата има малолетен син; сите заедно мораат да ги премостат генерациските, културните и општествените...
 • Глас срца (2014)

  image
  Млада учитељица Елизабетх Тхатцхер (Ерин Кракоw), навикла на живот у високом друштву, одлази радити у Цоал (Хопе) Валлеy, градиќ у западној Канади, у којем веќина...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.