СОДРЖИНА

Корадо је плаќени убица из Лос Анѓелеса. Веома је цењен у мафијашким круговима, јер своје послове обавља предано и немилосрдно. Током једног од рутинских послова, наилази супруга убијеног мафијаша, која бива оптужена за убиство. Некада бескорпулозни Корадо не може да дозволи да страда невина жена, и решава да је спаси без обзира на све. Али овим поступком навлачи на себе гнев својих бивших послодаваца.

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Господар на прстените: Две кули (2002)

  денес
  image
  Во вториот дел на трилогијата на Толкин, Фродо Багинс и другите членови на Дружината ја продолжуваат нивната света мисија да го уништат Единствениот прстен, но по...
 • Со време (2011)

  денес
  image
  Во иднина, кога времето буквално значи пари, а стареењето запира на 25 години, преживувањето е можно само преку заработка, крадење или наследување на повеќе...
 • Машина (2013)

  денес
  image
  Филмот „Машина се одвива во осиромашен свет во кој владее студена војна против еден нов непријател. Британското Министерство за одбрана е на работ да открие едно...
 • Прво прочишќење (2018)

  денес
  image
  Како би до краја године стопу криминала спустили испод 1%, Неw Фоундинг Фатхерс оф Америца (НФФА) тестирају социолошку теорију којом си једне ноќи дају одушка...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.