СОДРЖИНА

Криминалистички трилер раѓен по меѓународном бестселеру Јусија Адлер-Олсена, ово је први у низу филмова од Департману Q. У њему упознајемо детектива Карла Мерка коме су додељени застарели случајеви. Са својим новим помоќником Асадом, ќудљиви Мерк почиње да копа по пет година старом случају нестанка високо рангиране политичарке Мерете Линдгард, која је наводно извршила самоубиство, али чије тело никада није наѓено. Мерк и Асад ни не слуте да ќе их овај случај гурнути дубоко у мрачну и поремеќену заверу и један сасвим непознат свет злобе и злочина, који вреба испод углаѓености свакидашњице Скандинавије.

Слики

Затворени случајевиЗатворени случајевиЗатворени случајевиЗатворени случајевиЗатворени случајевиЗатворени случајевиЗатворени случајевиЗатворени случајевиЗатворени случајевиЗатворени случајевиЗатворени случајевиЗатворени случајевиЗатворени случајеви

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Мистериите на Хроникл: Длабока вода (2019)

  вторник
  image
  Алекс Мекферсон ја истражува смртта на еден човек чија сопруга речиси сигурно ќе биде осудена за убиство. Но наскоро Алекс е уверена дека сопругата е невина, а...
 • Писател од сенка (2010)

  вторник
  image
  Филмот е снимен според истоимениот роман на Роберт Херис, а ја следи приказната за бившиот британски премиер Адам Ленг (Пирс Броснан), кој треба да ги напише...
 • Последњи посао (2017)

  вторник
  image
  Наиме, морају се борити против страшног борбеног пса, а у исто време промишљају о љубави, страху и погрешним потезима који су их довели на место на коме се налазе...
 • Граница (2018)

  вторник
  image
  Граничарката Тина има неверојатна способност да препознае криумчарење. Еден ден од траектот се симнува сомнителен човек, кој неможе да го прочита. Кога нема да...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.