СОДРЖИНА

Првиот долгометражен анимиран „Лего филм го следи Емет, обично, просечно лего фигурче кое ги следи правилата и случајно е препознаено како посебна личност (главен градежник) и како клуч за спасување на својот лего свет. Тој е вовлечен во една група која вклучува еден стар мистик и еден лего Бетмен, па тргнуваат на авантура за да спречат еден злобен тиранин да го залепи универзумот. Тоа е патување за кое Емет е безнадежно и урнебесно неподготвен. Сега судбината на светот е во неговите мали жолти рачиња. Вклучувајќи дел од најпознатите фигурчиња на лего, воведувајќи и неколку нови ликови, „Лего филм ги кани обожавателите да го искусат единствениот свет на лего каков што не е виден никогаш порано. Подгответе се за... најголемиот филм склопен досега!

Слики

Лего филмЛего филмЛего филмЛего филмЛего филмЛего филмЛего филмЛего филмЛего филмЛего филмЛего филм

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Барби - моќна принцеза (2015)

  сабота
  image
  Једнога дана, након пољупца чаробног лептира, Кара убрзо открива да има чудесне супер моќи које јој омогуќавају да се претвори у Супер Спаркле, своје тајно,...
 • Кралот Лав (2019)

  сабота
  image
  Сосема новите авантури на „Кралот Лав“ во африканската савана каде што се раѓа идниот крал. Но, не го прославуваат сите во кралството раѓањето на новото лавче....
 • Паприка (2006)

  сабота
  image
  Када неко украде машину помоќу које терапеути улазе у снове својих пацијената, градом завлада општа психичка нестабилност. Само млада терапеуткиња по имену...
 • Автомобили 2 (2011)

  сабота
  image
  Автомобилската ѕвезда на тркачките патеки, Лајтнинг Меквин и незаменливиот партнер Мејтер заедно одат на возбудливи нови места во „Автомобили 2“ кога заминуваат...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.