poster

Текноласт

Teknolust (2002)

комедија, драма, романса, научна фантастика | САД, Германија, Обединетото Кралство
Режисер: Lynn Hershman-Leeson

Каде да се погледне
Емисијата не е достапна во државата
рејтинг: 5.3/10

СОДРЖИНА

Росета Стоун, био-генетичар креаирала је рецепт за кибернетичке организме (цyборгс) и користи свој ДНК да узгаја три своје копије "реплике"делом људи, делом роботи назване Руби, Олив и Марин. Ове три копије се на интернету понашају као портали који корисницима омогуќавају да испуне своје снове

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Огнена ноќ (2019)

  денес
  image
  На осамената и нестабилна Мелинда, вработена на бензинска пумпа, ѝ е вперен пиштол од очаен маж во потрага по брзи пари. Кога грабежот оди наопаку, таа ја користи...
 • Песочен човек (2011)

  денес
  image
  Едно утро, Бено наоѓа песок во својот кревет. Покрај тоа што од почекотот се обидува ова да го игнорира, за кратко време сфаќа дека тој песок истекува од него. Од...
 • What a Beautiful Day (2011)

  денес
  image
  Checco, an uneducated but self-satisfied fellow from Milan, who has always dreamed of becoming a police officer, fails his entrance exam for the third time. It...
 • Болничарката Бети (2000)

  денес
  image
  Комедија за една вдовица, која ја глуми Рене Зелвигер, опседната со една ѕвезда од ТВ спануца. Овој филм освои главна награда на Канскиот филмски фестивал.
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.