СОДРЖИНА

Во овој многу фален и популарен филм се преплетуваат хуморот и трогателноста. Се работи за турбулентната врска помеѓу мајка и ќерка. Аурора, пребирлива жена, е во потрага по вистинска љубов додека ќерка ѝ се справува со брачни проблеми.
„Време на нежности“ ги воодушеви критичарите и публиката со својата веродостојна и прониклива приказна за две особени личности, мајка и ќерка, незаборавно одиграни од Ширли МекЛејн и Дебра Вингер. Од голема духовитост до најдлабоки чувства, режисерот Џејмс Л. Брукс мајсторски ги пренесува сцените од нивната 30-годишна врска. Џек Николсон прикажува голем комичарски перформанс играјќи го соседот на МекЛејн, бивш астронаут кој сака алкохол и жени.

Слики

Време на нежностиВреме на нежностиВреме на нежностиВреме на нежностиВреме на нежностиВреме на нежности

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Малиот маж (2006)

  денес
  image
  Џуџето крадец Калвин се преправа во бебе за да врати еден украден дијамант скриен во домот на една двојка без деца. Но циничниот Калвин открива дека животот како...
 • Како снег за Божиќ (2019)

  денес
  image
  Лијам и Сара се долгогодишни соперници и градоначалници на две соседни гратчиња. Кога и двете гратчиња неочекувано влегуваат во финалето на натпреварот за град со...
 • Клуб среќно разведених (2020)

  денес
  image
  Забавна комедија о двојици цимера који се покушавају забавит након развода. Бен је девастиран када његова супруга затражи развод. Док су сви њихови пријатељи на...
 • Глумац (2011)

  денес
  image
  Радња филма одвија се од 1927. до 1931. г. и прича почиње у том раздобљу када неми филм одлази у историју, а замењује га звучни. Пратимо Џорџа Валентајна, велику...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.