СОДРЖИНА

Дејството се одвива во митскиот Њујорк и тоа низ повеќе од еден век. Во филмот „Зимска приказна се работи за чудата, вкрстените судбини и древната битка помеѓу доброто и злото. Питер Лејк е вешт крадец кој никогаш не очекувал дека срцето ќе му го украде убавата Беверли Пен. Но, нивната љубов е запишана во ѕвездите. Таа е болна и е на умирање, а на Питер му е судена многу понасилна смрт од страна на неговиот поранешен ментор, злобниот Перли Сомс. Питер очајнички се обидува да ја спаси својата вистинска љубов и да им се спротивстави на мрачните сили, дури и кога Перли прави сѐ што може за да го уништи. Победникот зема сѐ, а губитникот е проколнат. На Питер му треба чудо, но само времето ќе каже дали тоа ќе се случи.

Слики

Зимска приказнаЗимска приказнаЗимска приказнаЗимска приказнаЗимска приказнаЗимска приказнаЗимска приказнаЗимска приказнаЗимска приказнаЗимска приказнаЗимска приказнаЗимска приказнаЗимска приказнаЗимска приказнаЗимска приказнаЗимска приказна

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Случајна дела насиља (2019)

  понеделник
  image
  Које су стварне последице када живот почне да опонаша уметност? Творац стрипова Тод Вокли, његова супруга Кети, асистенткиња Аурора и најбољи пријатељ, власник...
 • ПОКРИТИЕ (2007)

  понеделник
  image
  Кога Рајан Чемберс е убиен на Нова Година, главна сомнителна е Валери Мас, чиј живот се превртел наопаку кога дознала за двојниот живот на нејзиниот сопруг....
 • Опчињен (2017)

  понеделник
  image
  An injured Union deserter finds refuge at an all-female Southern boarding school during the Civil War. Soon, sexual tensions lead to dangerous rivalries as the...
 • Сосема лично (2009)

  понеделник
  image
  Валтер ја загуби сестра си, Линда го загуби сопругот а две семејства се уништени. Секој од нив бара начин да се справи со болката на патот меѓу загубата и љубовта...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.