poster

The Farm

The Curse (1987)

Режисер: David Keith

Каде да се погледне
Емисијата не е достапна во државата
Оценка на корисникот: 5.5/10
(199 гласови)

СОДРЖИНА

Натхан Цране је религиозни човјек који жели задржати своју фарму и склад у обитељи. Градитељ стамбених насеља жели купити веќину фарми у околици, укључујуќи и ону г. Цранеа. У вечер огромне олује, непознати свјетлеќи објект пада на обитељску фарму Цранеових те са собом доноси ужасну клетву за обитељ Цране и чланове њихове заједнице...

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Платформа (2019)

  image
  A mysterious place, an indescribable prison, a deep hole. An unknown number of levels. Two inmates living on each level. A descending platform containing food for...
 • Змија од комптон (2018)

  image
  Рап група на праг на потпишување на договор за плоча станува единствена надеж на градот во борба против џиновскиот змиски мутант.
 • Притаено зло (2002)

  image
  Ова акциона - хорор прича, заснована је на веома популарној игрици фирме Кепком. Радња је сместена у удаљени град Ракун, где се на 500 метара испод земље, налази...
 • Џиновското Гила Чудовиште (1959)

  image
  Џиновски гуштер тероризира рурална заедница во Тексас. Тинеџер-херој се обидува да го уништи суштеството.
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.