рејтинг: 6.2/10
Оценка на корисникот: 7.23/10
(31 глас)

СОДРЖИНА

Оваа оригинална приказна го прикажува младиот Џек (Крис Пајн), кој открива една финансиска терористичка завера. Приказната го следи од 11 септември, преку неговата служба во Авганистан, која засекогаш му остава лузна, до неговите рани денови во Единицата за финансиско разузнавање на модерната ЦИА, каде што станува аналитичар под туторство на неговиот ментор Харпер (Кевин Костнер). Кога Рајан почнува да верува дека открил руска завера за уништување на економијата на САД, тој од аналитичар се претвора во шпион и мора да се бори за да го спаси сопствениот живот, но и животите на многу други луѓе, обидувајќи се да го заштити она што му е најважно, врската со неговата свршеница Кети (Кира Најтли).

Слики

Џејк Рајан: Повик од сенкаЏејк Рајан: Повик од сенкаЏејк Рајан: Повик од сенкаЏејк Рајан: Повик од сенкаЏејк Рајан: Повик од сенкаЏејк Рајан: Повик од сенкаЏејк Рајан: Повик од сенкаЏејк Рајан: Повик од сенкаЏејк Рајан: Повик од сенкаЏејк Рајан: Повик од сенкаЏејк Рајан: Повик од сенка

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Падот на Белата куќа (2013)

  понеделник
  image
  Додека е на турнеја во Белата куќа со својата млада ќерка, еден полицаец (Шанинг Татум) стапува во акција за да ги заштити своето дете и претседателот (Џејми...
 • Нокаут (2011)

  понеделник
  image
  Бивши професионален боксер, кому му е преку глава од насилниот живот, ќе му помогне на еден ученик да им се противставу на децата што го малтретираат.
 • Џек Хантер и изгубеното богатство на Угарит (2008)

  понеделник
  image
  Античкиот град, Угарит Ана исчезнал пред илјади години под песоците на сириската пустина. Тој бил откриен во 1922 година повторно, но без неговото легендарно...
 • Годзила против Конг (2021)

  понеделник
  image
  Конг и неговите заштитници одат на опасно патување за да го најдат неговиот вистински дом, а со нив е Џија, младо девојче сираче со кое тој создал посебна и силна...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.