СОДРЖИНА

Током Првог светског рата немачки шпијун и енглеска шпијунка сун а радном задатку. Упркос разликама и политичким разилажењима, почињу се зближавати и убрзо се заљубљују. Због тадашњих политичких превирања, присиљени су раздвојити се, али Медалеине је спремна чекати вољеног вон Марwитза.

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Чин на храброст (2012)

  image
  Инспириран од вистинскиот настан, „Чин на храброст“ е филм во кој главните улоги ги толкуваат вистински маринци кои се обидуваат да го запрат терористичкиот напад...
 • Падот на Кандахар (2009)

  image
  Во 1999 година, еден британски сапер кој работи за Талибанците во Авганистан, мора да избега од земјата откако ќе биде вплеткан во смртоносна игра на интриги и...
 • Во името на кралот (2007)

  image
  Џејсон Статам го игра Фармер, едноставен човек од Кралството Ехб, чија главна задача е да се грижи за своето семејство. Меѓутоа, кога Кралството ќе го освои...
 • Магична нараквица (2020)

  image
  Холи, дизајнерка на накит, наоѓа загубена магична белезица и се здружува со истражувачкиот новинар Грег надевајќи се дека ќе го најде сопственикот и ќе ја врати...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.