рејтинг: 7.1/10
Оценка на корисникот: 9.6/10
(22 гласови)

СОДРЖИНА

Според истомениот роман на авторот на Астерикс, Изногуд и Таличниот Том - Рене Госини... Филмска адаптација за авантурите на малиот Никола кој е опкружен со љубов и внимание, но наскоро неговиот свет драстично ќе се промени. Кога ќе наслушне дека мајка му е бремена, тој помислува на најлошото зашто неговото место ќе го замени бебето и родителите ќе немаат време за него, па можеби дури и ќе го остават... Светот на Никола ќе ни претстави неверојатна детска перспектива и фантазија којашто гарантира многу духовити ситуации и незаборавна семејна забава.

Слики

Малечкиот НиколаМалечкиот НиколаМалечкиот НиколаМалечкиот НиколаМалечкиот НиколаМалечкиот НиколаМалечкиот НиколаМалечкиот НиколаМалечкиот НиколаМалечкиот НиколаМалечкиот НиколаМалечкиот НиколаМалечкиот НиколаМалечкиот НиколаМалечкиот НиколаМалечкиот НиколаМалечкиот НиколаМалечкиот НиколаМалечкиот Никола

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • ИЗВИДНИЧКИ КАМП (2009)

  image
  Шеснаесет годишниот Јорк Хејс, лидер на извидничката група „Огнени змејови“, се враќа во кампот Ракута на последниот годишен собир на извидниците. Јорк е одлучен...
 • Деца Без Граници (2010)

  image
  Ештон, Селест и Бека се тројца необични средношколски отпадници кои формираат клуб во напуштен театар. Таму го запознаваат Чарли (Бил Кобс), бездомник кој ја дели...
 • Првих шеснаест (2002)

  image
  Кyлие и Таyлор Хунтер напуниле су шеснаест година и тек су добиле своје возачке дозволе. Креќу у планирање и припрему за свој први излет с пријатељима на Зимске...
 • Бескраен Божиќ (2016)

  image
  Немирно момче опседнато со материјалните работи е приморано да го победи скржавото во себе или секој ден ќе го преживува Божиќ без подароци.
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.