СОДРЖИНА

„Врелци“ е филм за еден чуден кошаркарски тим на потценети средовечни жени од Тексас, кои го предизвикуваат актуелните средношколски државни шампионки за да соберат пари за кампања против рак на дојка.
„Врелци“ е филм за еден чуден кошаркарски тим на потценети средовечни жени од Тексас, сите поранешни средношколски шампионки, кои ги предизвикуваат актуелните арогантни средношколски шампионки за да соберат пари за кампања против рак на дојка. Почнуваат да летаат искри кога овие маргинализирани жени прават хумористични работи за да се докажат себеси на теренот и надвор од него, да станат национална медиумска сензација и да добијат нов поттик во животот.

Слики

ВрелциВрелциВрелциВрелциВрелциВрелци

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Моминска вечер (2017)

  денес
  image
  Во оваа комедија со нискобуџетен шмек, пет факултетски пријателки (кои ги играат Скарлет Јохансон, Кејт Мекинон, Џилијан Бел, Лана Глејзер и Џои Кравиц) повторно...
 • Развод на одреѓено време (1986)

  денес
  image
  Проблеми савременог живљења једне породице исказани на комичан начин кроз брачне згоде и незгоде, љубавне неспоразуме, развод због стана, авантуре на летовању
 • 50 први состаноци (2004)

  денес
  image
  Хенри живее на Хаваи и ужива во друштво на туристките. Тој го остава својот љубовџиски живот откако се вљубува во Луси, која пати од краткорочно губење на...
 • Како се пишува љубов (2014)

  денес
  image
  Сценарист награден со Оскар, но без работа, ќе биде принуден да прифати работа како професор на факултет. Иако прво ја мрази својата работа, нештата ќе тргнат на...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.