СОДРЖИНА

Дивљи запад недуго после завршетка америчког Граѓанског рата. Након што је у пљачки воза украдено хиљаду пушака, пуковник Wагнер (W. Андерсон) сазна да је оружје продато Индијанцима из племена Апача, па закључи да би то могло угрозити сигурност његових људи и околног белачког становништва. Када капетан Хавен (С. Wхитман) убрзо ухапси Јамеса "Јима" Ласситера (Р. Бооне), бившег јужњачког војника, код ухапшеног буде пронаѓена једна од украдених пушака. Ласситер је њоме хладнокрвно побио групу Индијанаца који су се окупили на сахрани свог пријатеља, па Wагнеру призна да је оружје добио од пуковника Тхерона Пардееја (Е. О´Бриен). Пардее је такоѓе некадашњи јужњачки капетан и Ласситеров колега који не жели признати ратни пораз, веќ с Апачима на граници Тексаса уз реку Рио Цонцхос припрема нове акције против северњака. Да би то спречио и зауставио Пардееја, Хавен организује потрагу за њим...

Слики

Рио КончосРио КончосРио Кончос

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Бес (2014)

  image
  Во 1945 година, Сојузниците водат финални битки на европско тло. Неколкумина американски тенкисти започнуваат храбра мисија за пробивање преку непријателските...
 • Тунелски cтаорци (2008)

  image
  За време на војната во Виетнам, американски специјалец е испратен да гони и да убие виетнамски војник. Се води борба човек на човек во бескрајните тунели во...
 • Смртоносен извор (2002)

  image
  Во текот на Граѓанската војна во Америка, во 1864 година, три војници на Унијата и три војници на Конфедерацијата ќе се одалечат од своите единици и случајно ќе...
 • Човекот наречен храброст (2010)

  image
  Таткото на 14-годишната Мети Рос е ладнокрвно застрелан од кукавицата Том Чејни, па таа решава да го доведе пред лицето на правдата. Добивајќи помош од еден пијан...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.