рејтинг: 7.3/10
Оценка на корисникот: 8.52/10
(42 гласови)

СОДРЖИНА

Класичната драма на Шекспир, „Скротувањето на фуријата“ поставена во едно модерно средно училиште. Популарната Бјанка Страфорд има дилема. Семејното правило ѝ забранува да излегува сè дури нејзината постара сестра не си најде додворувач.
Запознајте ги сестрите Стратфорд: убавата и популарна Бјанка (Лариса Олејник) која никогаш не била на состанок; и Кет (Џулија Стајлс), постарата сестра која е строга жена со лош темперамент, а нејзината остроумност е еднакво голема колку и нејзината решителност да го отуѓи секој маж кој е барем малку заинтересиран за неа. За жал, строгите правила во семејството Стратфорд ѝ забрануваат на Бјанка да има момче сè додека нејзината одбивна сестра не најде момче за себе. Ова е ситуација која изгледа мошне неверојатно со оглед на тоа што Кет е катастрофа за односи со луѓето. Очајот за романса кој го има Бјанка се претвора во потрага по машки пандан на Кет – момче чие реноме е толку злогласно што Кет би можела да го смета за предизвик и за достоен за нејзиниот скриен шарм. Настанува хаос кога Патрик Верона (Хит Леџер), намќорест млад маж со мистериозно минато, е поткупен од страна на потенцијалното момче на Бјанка (Ендру Киган) за да ја заведе и освои Кет и да го расчисти патот за Бјанка да може да почне да излегува со момчиња во урнебесната комедија „10 работи што ги мразам кај тебе“.

Слики

10 работи што ги мразам кај тебе10 работи што ги мразам кај тебе10 работи што ги мразам кај тебе10 работи што ги мразам кај тебе10 работи што ги мразам кај тебе10 работи што ги мразам кај тебе10 работи што ги мразам кај тебе

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Валцер со Ана (2006)

  денес
  image
  Д-р Чарли Киган води успешна докторска ординација во Њујорк сѐ додека еден ден не откријат дека го измамува осигурувањето. За да ја задржи дозволата за...
 • Ја, Натали (1969)

  денес
  image
  Од детињства, бруклинска тинејџерка Натали Милер је себе сматрала ружном и никада није веровала убеѓењу њене мајке да ќе када одрасте бити лепа. Нјена најболја...
 • Во еден правец за Москва (2020)

  денес
  image
  Цирих, 1989. Еден совесен полицаец добива задача да собира информации за левичарите од театарот. Но наскоро се вљубува во актерката Одил, која треба да ја...
 • Горко/слатко (2009)

  денес
  image
  „Горко/слатко“ е романтична комедија заснована врз ликови, но истовремено е и класична приказна. Филмот се одвива околу експертот за кафе Брајан Чендлер кој,...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.