poster

Савршен дан

Un giorno perfetto (2008)

драма | Италија
Режисер: Ferzan Ozpetek

Каде да се погледне
Емисијата не е достапна во државата
рејтинг: 6.4/10

СОДРЖИНА

Прошло је година дана од када је Ема (Изабела Ферари) напустила свог мужа полицајца Антонија (Валерио Мастандреа) да би кренула да живи у стану њене мајке са својом ќерком адолесцентом Валентином (Никол Мугриа) и својим сином Кевином (Габријел Паолино). Без икакве финансијске подршке, Ема се бави најгорим пословима да би обезбедила своју распаднуту породицу.

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Жената во црно (2012)

  денес
  image
  Еден млад адвокат и вдовец (Даниел Редклиф) патува во едно далечно село на битна задача и открива дека одмаздољубивиот дух на една непријатна жена ги малтретира...
 • Божиќ полн со надеж (2011)

  денес
  image
  Данијеловом сину Боберу потребне су компликована операција и рехабилитација. Родни Фриман, млади црнац кога је Данијел подигао као да му је други син, постао је...
 • Нуркачи во вода (2009)

  денес
  image
  ТВ личноста Џош Андерс е џвесда во своите мисли... Но понекогаш и тој се сомнева во тоа. Рејтингот опаѓа и вообразената ѕвезда е уапсена во Холивуд.
 • Свога тела господар (1957)

  денес
  image
  Драма с елементима комедије. Сеоска дјевојка Рожа (М. Кохн) није претјерано лијепа, а како је још уз то и шепава тешко ќе наќи мужа. У сусједном селу живи...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.