СОДРЖИНА

По дведецениското страдање на Земјата во корпорациските војни, владеeчкиот Совет на деветмината ги осудува на смрт сите преостанати корпорациски криминалци, кои се ловени за пари и за забава од страна на една безмилосна банда платеници.
Минуваат 20 години откако корпорациите ја презеле власта од светските влади. Нивната жед за профит довела до корпорациски војни, жестока глобална пресметка која го разурнала општеството какво што го знаеме. Советот на деветтемината се раѓа од пепелта, како нов ред и поредок за овој мрачен период. За да се одмазди за безобѕирното уништување на корпорациите, Советот издава смртни пресуди за сите корпорациски криминалци. Тие што ги ловат се убијци на глави. Од аматерски дивјаци до елегантни атентатори, убијците на глави се натпреваруваат за бројот на убиствата, за слава и за многу пари. Тие ѝ ставаат крај на чумата на корпорациската алчност преку ликвидирање на алчните директори, што ги одмаздува преживеаните од апокалипсата. Тие се новите херои. Тоа е време на убијците на глави.

Слики

Убијци на главиУбијци на глави

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Ричард: Лавовско срце (2013)

  денес
  image
  Кралот Хенри Втори ја тестира лојалноста и чест на својот син Ричард во дворецот познат како Дворец на витезите-маченици. Таму мора да се бори против најдобрите...
 • Живеј слободно или умри машки (2007)

  денес
  image
  Во филмска сезона исполнета со компјутерски анимирана фантазија, ЖИВЕЈ СЛОБОДНО ИЛИ УМРИ МАШКИ е реален филм - со реална акција, реален хумор и реприза на...
 • Последниот акционен херој (1993)

  денес
  image
  Дени је дечак опседнут биоскопом и посебно филмовима са акционим херојем Џеком Слејтером. После добијања магичне карте која је од азијског маѓионичара дошла до...
 • Извидничка авантура (2010)

  денес
  image
  Филм за растењето на група момчиња и девојчиња, кои се враќаат од кампување и гледаат дека нивниот мал град е под заседа од една прилично глупава група на...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.