Содржина

„Батлер приповеда причу о батлеру из Беле куќе који је био у служби седморице америчких председника у периоду дужем од три деценије. Филм приказује драматичне промене које су задесиле америчко друштво тога времена, од покрета за граѓанска права до Вијетнама и даље, и то како су оне утицале на живот овог човека и његове породице. Форест Витакер глуми батлера, Робин Вилијамс Двајта Ајзенхауера, Џејмс Марсден Џона Ф. Кенедија, Лијев Шрајбер Линдона Б. Џонсона, Џон Кјузак Ричарда Никсона, Алан Рикман Роналда Регана, а ту су и многи други.

Слики

БатлерБатлерБатлерБатлерБатлерБатлерБатлерБатлерБатлерБатлерБатлерБатлерБатлер

Прегледи


Нема Прегледи
Препораки
 • Пред портите на вечноста (2018)

  image
  Во селата Арл и Овер-сур-Уаз, едни спрема Винсент се однесуваат љубезно, а други брутално. На луѓето им е страв од неговите мрачни промени во расположението....
 • Авијатичарот (2004)

  image
  Хауард Хјуз, најбрзиот човек во воздухот и најбогатиот човек на земјата. Снимаше неверојатни филмови, ги шармираше прекрасните холивудски старлети и изгради...
 • Млеко (2008)

  image
  Приказна за Харви Милк и неговата борба како американски геј активист кој се борел за правата на геј лицата и станал првиот отворено геј државен претставник во...
 • Мојата недела со Мерилин (2011)

  image
  Во текот на првото патување во Лондон на снимање на филмот „Принцот и танчарката“ со сер Лоренс Оливие (Кенет Брана), Мерлин Монро (Мишел Вилијамс) се...
Топ листи

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: Полиса на приватност.