СОДРЖИНА

Ден Дарк е писател на криминалистички романи, кој уште од мали нозе страда од една тешка болест на кожата и коските, а најновиот напад на болеста го одвел во болница. Во бунилото на треската, Ден се обидува да открие кој е и каде се наоѓа, а реалноста се вкрстува со халуцинациите во кои луѓето од неговата околина стануваат ликови на неговиот прв роман, а тој самиот го игра главниот лик на детективот. Кога му се влошува состојбата, го испраќаат на психијатриски третман, но Ден не сака да се соочи со своето трауматично детство.

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Песочен човек (2011)

  недела
  image
  Едно утро, Бено наоѓа песок во својот кревет. Покрај тоа што од почекотот се обидува ова да го игнорира, за кратко време сфаќа дека тој песок истекува од него. Од...
 • Болничарката Бети (2000)

  недела
  image
  Комедија за една вдовица, која ја глуми Рене Зелвигер, опседната со една ѕвезда од ТВ спануца. Овој филм освои главна награда на Канскиот филмски фестивал.
 • Ил бидоне (1955)

  недела
  image
  Аугусто је остарјели ситни варалица који за живот зараѓује узимајуќи од осталих. У томе му помажу два партнера: Роберто, који жели постати талијански Јохннy Раy и...
 • Private Life (2018)

  недела
  image
  Richard and Rachel, a couple in the throes of infertility, try to maintain their marriage as they descend deeper and deeper into the weird world of assisted...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.