СОДРЖИНА

Професорот Мелвин Толсон ги преиспитува моралните вредности на времето во кое живее и со неконвенционални и страсни методи формира дебатен тим на еден мал универзитет во Тексас. И покрај многуте проблеми, дебатниот тим ќе успее и ќе му се противстави на славниот тим на Харвард...

Слики

Моќта на зборовитеМоќта на зборовитеМоќта на зборовитеМоќта на зборовитеМоќта на зборовитеМоќта на зборовитеМоќта на зборовитеМоќта на зборовитеМоќта на зборовитеМоќта на зборовите

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Тесла (2020)

  денес
  image
  За Оскара® вишеструко номиновани Итан Хоук у првом правом биографском филму о Николи Тесли, генију и највеќем научнику са ових простора. Животна прича човека...
 • Преголемо за да пропадне (2011)

  денес
  image
  Интимен поглед на епохалната финансиска криза на Волстрит од 2008. Филмот се фокусира на Секретарот на Државната каса Хенри Полсон и оди зад затворените врати за...
 • Пијаниста (2002)

  денес
  image
  Ратна драма Истинита прича о брилијантном пољском пијанисти и композитору чију блиставу каријеру прекида други светски рат. Ово је снажна људска прича о херојству...
 • Изборот на кралот (2016)

  денес
  image
  „Изборот на кралот се заснова на вистинита приказна за три драматични дена во април 1940 година, кога кралот на Норвешка добива ултиматум од германската војска да...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.