рејтинг: 5.9/10
Оценка на корисникот: 8.33/10
(12 гласови)

СОДРЖИНА

Најголемиот американски претседател Абрахам Линколн открива дека крвожедни вампири планираат да ги освојат САД. Линколн тргнува во мисија да ги уништи, станувајќи најголем ловец на вампири во историјата.
Визионерските режисери Тим Бартон и Тимур Бекмамбетов носат свеж поглед на мрачната и крвожедна слика за вампирите, замислувајќи го тајниот живот на омилениот претседател на САД... во улога на најголемиот ловец на вампири во историјата. Претседателот Абрахам Линколн, кој е славен по зачувувањето на унијата и по ослободувањето на робовите, има скриен мотив зад неговиот решителен подем во власта. Тоа е борбата против вампирските сили. Откако како младо момче неговата мајка е убиена од страна на вампирите, Линколн ја определува својата животна цел, да ја ослободи нацијата од вампирите на кои за малку ќе им успее да ги распаднат САД за време на Граѓанската војна.

Слики

Абрахам Линколн: Ловец на вампириАбрахам Линколн: Ловец на вампириАбрахам Линколн: Ловец на вампириАбрахам Линколн: Ловец на вампириАбрахам Линколн: Ловец на вампириАбрахам Линколн: Ловец на вампириАбрахам Линколн: Ловец на вампириАбрахам Линколн: Ловец на вампириАбрахам Линколн: Ловец на вампириАбрахам Линколн: Ловец на вампири

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Открив шпион (2020)

  денес
  image
  My Spy го следи Џеј Џеј, цврст оперативец на ЦИА(Дејв Баутиста) чиј ранк е поништен и се наоѓа на милост и немилост во рацете на 9-годишно девојче, Софи чија...
 • Џи Аj Џеjн (1997)

  денес
  image
  Успркос статусу војног ветерана Јордан О'Неил (Деми Мооре) нема право судјеловања у Заљевском рату. Дискриминација жена у војним круговима није ништа ново но...
 • Мулан (2020)

  денес
  image
  Кога императорот на Кина издава декрет дека по еден член од секое семејство мора да служи во кралската војска во одбрана на земјата од освојувачите од север, една...
 • Последњи ловац на вештице (2015)

  денес
  image
  Вековима су се целе војске ловаца на вештице бориле против ових страшних непријатеља широм света, а меѓу њима је био и Колдер, храбри ратник који је успео да...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.