poster

Дон Џон

Don Jon (2013)

Режисер: Joseph Gordon-Levitt
Tring Life | Утре | 17:55

рејтинг: 6.5/10
Оценка на корисникот: 7.22/10
(18 гласови)

СОДРЖИНА

Хумористична драма за еден женкар по име Џон Мартело, кој го добива прекарот „Дон Џон“ поради неговата способност да шармира убави жени, но не е способен да одржи сериозна врска со спротивниот пол поради зависноста од порнографија.
Џон Мартело е силен, згоден и добар тип од стар ков. Неговите пријатели го викаат Дон Џон поради неговата способност да „врти“ различна жена секој викенд, но дури и најдобриот флерт не се споредува со задоволството што го наоѓа сам пред компјутерот, гледајќи порнографија. Барбара Шугармен е паметна, убава, добра девојка од стар ков. Таа е порасната на романтични холивудски филмови и е решена да го најде својот „принц“ и да одјава кон зајдисонцето. Борејќи се со старомодните очекувања од спротивниот пол, Џон и Барбара се борат против медиумската култура полна со лажни фантазии за да се обидат да најдат вистинска интима во оваа неочекувана комедија според сценарио и режија на Џозеф Гордон-Левит.

Слики

Дон ЏонДон ЏонДон ЏонДон ЏонДон ЏонДон ЏонДон ЏонДон ЏонДон ЏонДон ЏонДон ЏонДон ЏонДон ЏонДон ЏонДон ЏонДон ЏонДон ЏонДон ЏонДон ЏонДон Џон

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Школа за кради, част II (1987)

  денес
  image
  In this second episode Dalmazio and Egisto come, respectively, from the prison and the insane asylum. They risk a second arrest for their awkwardness so they...
 • Згодната и незгодната (2008)

  денес
  image
  Још од првог разреда основне школе, Нејт Купер је очаран и заљубљен у Кристабел Абот. Уверен како је она једина и најбоља, Нејт се враќа у Лос Анѓелес у потрагу...
 • Замена (2020)

  денес
  image
  Кога Дани и Лудвиг се среќаваат во забавен парк, тие едвај им веруваат на своите очи; не само што изгледаат слично, тие се и на иста возраст. Инаку, нивните...
 • Ресторан (2012)

  денес
  image
  Оваа забавна и топла драма-комедија е сместена во внатрешноста на возбудливата кулинарска сцена во Сан Франциско. Приказната го следи Сал Сартини, работлив кувар,...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.