рејтинг: 4.0/10
Оценка на корисникот: 3/10
(2 гласови)

СОДРЖИНА

Четири деца во напуштено рударско окно случајно откриваат портал за патување низ времето. Волшебното патување ги води на Дивиот Запад, во светот на крадците, злите духови и авантурите. Дружината тргнува во лов на скриено богатство, кое мора да го пронајдат пред злобниот управник.

Слики

Децата од Дуранго

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Des Kaisers neue Kleider (2010)

  денес
  image
  Penniless but crafty and daring young Jakob leaves his impoverished town to the land of Emperor Friedhelm, who spends more then his treasury can afford on daily...
 • Четири деца и Нештото (2020)

  денес
  image
  Приказната следи четири деца на семеен одмор во Корнвол. На плажата среќаваат суштество наречено Псамид со моќ да остварува желби. Исто така се среќаваат и со...
 • Малиот астронаут (2021)

  денес
  image
  Пристигнувајќи во нов град со татко му, Џим, надарено 11-годишно момче, учествува во научен натпревар со новата соученичка Ема. Следејќи го сонот на татко му да...
 • Shpella e pirateve (1990)

  денес
  image
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.