СОДРЖИНА

Након победе на 74. Играма глади, Кетнис Евердин и Пита Меларк се сигурно враќају куќи. Меѓутим, победа значи да се морају окренути и оставити своју породицу и пријатеље како би учествовали на "Турнеји победе" по свим покрајинама. Током турнеје Кетнис осеќа побуну која тиња, али Капитол још увек одржава строгу контролу, док председник Сноу припрема нове, 75. Игре глади - такмичење које би могло променити Панем заувек.

Слики

Игре глади: Лов на ВатруИгре глади: Лов на ВатруИгре глади: Лов на ВатруИгре глади: Лов на ВатруИгре глади: Лов на ВатруИгре глади: Лов на ВатруИгре глади: Лов на ВатруИгре глади: Лов на ВатруИгре глади: Лов на ВатруИгре глади: Лов на ВатруИгре глади: Лов на ВатруИгре глади: Лов на ВатруИгре глади: Лов на Ватру

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Вондер Вуман (2017)

  среда
  image
  Кога еден пилот се урива и раскажува за конфликтот во надворешниот свет, Амазонката Дијана го напушта својот дом, убедена дека може да ја спречи заканата. Во...
 • Црвениот орел (2011)

  среда
  image
  Шпанија во текот на 60-те години од 17 век. За да се постигне мир меѓу Шпанија и Португалија, во Мадрид се одржува собир на високи претставници и моќни луѓе од...
 • Без милост (2009)

  среда
  image
  Откако ќе отслужи половина од затворската казна заради убиство во самоодбрана, Џон ќе биде пуштен на слобода условно. Наскоро ќе дознае дека токму сопругата на...
 • Solis (2018)

  среда
  image
  When Troy Holloway wakes up to find himself trapped aboard a drifting escape pod shooting towards the Sun he quickly realises the true terror of his situation....
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.