СОДРЖИНА

Згрижувачко момче е здршжен со изгубено куче кое било изгубено од страна на претседателон на Обединетите Нации. Момчето одлучува да избега од прифатилиштето на бездомници за да го врати Канине во белата куќа -- „ Затоа што тоа е најправедното нешто за да се направи! “

Слики

Прво кучеПрво кучеПрво кучеПрво кучеПрво кучеПрво кучеПрво кучеПрво кучеПрво кучеПрво кучеПрво кучеПрво кучеПрво кучеПрво кучеПрво куче

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Градоначалничката слаткарка (2011)

  image
  Мери е необразована малограѓанска пекарка, мајка на три деца и прекрасна домаќинка. Нејзиниот рутински живот ќе биде разнишан во моментот кога нејзината ќерка ја...
 • Магијата на малините (2010)

  image
  Приказна за 11-годишната Моника која се обвинува себеси за домашните проблеми. Девојката мисли дека доколку победи на еден научен конкурс, нејзиниот татко ќе се...
 • Херои (2010)

  image
  Маж брза да стигне на важен деловен состанок. Неговиот ум е преокупиран со мислите како да се претстави пред важниот клиент, момент кој може да биде пресвртница...
 • ПАС ЗВАНИ ДЈУК (2012)

  image
  Обитељска драма. Једног дана у учионицу учитељице Бетханy Полескy (К. Цросс) ушетао је, на радост свих ѓака, лијеп пас, који као да није залутао него је дошао с...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.