СОДРЖИНА

Саркастичната тинејџерка Врен е присилена да го земе својот мал брат на Ноќта на вештерките, но го губи по пат. Таа мора да побара помош од својата најдобра пријателка и од двајца чудни типови за да го најде пред да дознае нејзината мајка.
Тинејџерска комедија за саркастичната средношколка Врен, која сака да се оддалечи од своето дисфункционално семејство со тоа што ќе замине на колеџ. Пред да може тоа да се случи, мајката на Врен, Џој, инсистира таа да го чува нејзиниот помлад брат Алберт на Ноќта на вештерките за Џој да може да се забавува со своето многу помладо момче. Кога вниманието на Врен го одвлекува поканата за „забавата на годината“, Алберт исчезнува меѓу еден куп коледарчиња. Во очајнички обид да го пронајде пред мајка ѝ да открие дека го нема, Врен бара помош од својата најдобра пријателка, смелата Ејприл, како и од Пенг, потенцијалниот женкар и кокапитен на дебатниот тим, а и од најдобриот пријател на Пенг, Розвелт, кој е симпатичен бубаџија, чиј ум е поматен поради љубовта кон Врен. Оваа чудна четворка тргнува во авантура да го најде Алберт и на секој чекор од патот наидува на неверојатни ликови.

Слики

Забавна големина

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • БОГ ВОЛИ КАВИЈАР (2012)

  денес
  image
  Филм говори о Јанису Варвакису и његовом путу од скромног грчког гусара до интернационалног милионера - трговца кавијаром. Ипак, богатство и моц́ не пружају...
 • Афричка краљица (1951)

  денес
  image
  Речни трговац склон алкохолу и уштогљена мисионарка принуѓени су да његовим бродом „Афричком краљицом путују заједно опасном реком током Првог светског рата,...
 • Ласте и Амазонци (2016)

  денес
  image
  "Ласте и Амазонци" је прича о четири детета која сањају да побегну од досадног летњег распуста. Када коначно добију дозволу да самостално кампују на удаљеном...
 • Раѓањето на Исус (2006)

  денес
  image
  Ова е приказна за млада сопруга и идна мајка. Кога Мери сфаќа дека носи дете кое ќе го смени светот, таа ги открива својата внатрешна сила, верба и елеганција.
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.