СОДРЖИНА

Новиот угостител Кронк крои план за брзо богатење за да го импресионира татко му. Но кога работите одат наопаку, Кронк открива дека вистинските богатства на животот се неговите пријатели и останување „вистински на својата финта“.
Карактерите од хитот на „Дизни“ во 2000 „Царевата нова финта“ се враќаат во ова продолжение, во кое нововоспоставениот угостител Кронк се обидува да ја подготви вечерата пред да пристигне татко му. Бизнисот во новоотворениот ресторан не е добар колку што се надевал Крон, па откако добива лама-грам со изјава дека татко му е на пат, шефот под стрес и неговата магична партнерка Изма почнуваат да кројат шема што ќе му даде на ресторанот далечен мирис на успех. Кога планот тргнува наопаку и огромна експлозија од сирење ги остава Кронк и компанија мачејќи се да застанат на нозе, од неговите пријатели зависи да го убедат дека единствениот начин да постигне вистинска радост е вистински да остане на својата финта, без разлика колку се големи шансите против него.

Слики

Кронковата нова финтаКронковата нова финтаКронковата нова финтаКронковата нова финта

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Шимпанзе у свемиру (2008)

  четврток
  image
  Две шимпанзе, Хам и Луси, креќу на необично путовање у свемир! Хам је будаласти унук првог шимпанзе астронаута и вечити зафркант, док је Луси научила да верује...
 • Том и Џери (2021)

  денес
  image
  Том и Џери се едни од најомилените цртани ликови, а наскоро ќе дознаеме како се запознале и како настанало нивното ривалство во новиот филм „Том и Џери“
 • Снежана и седам патуљака (2019)

  денес
  image
  Овога пута чаролија се не скрива у јабуци него у магичној црвеној ципелици помоќу које ќе се принцеза ослободити клетве која ју је претворила у патуљка! Велика...
 • Астерикс Галот (1967)

  денес
  image
  Астерикс, најлукавији ратник галског села које се упорно одупире римској окупацији, мора да спасе њиховог друида који кува чаробне напитке када га киднапује један...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.