СОДРЖИНА

Компјутерскиот програмер Гас Горман работи во мултинационалната компанија на милијардерот Рос Вебстер кој сака да доминира на светскиот пазар. Но, притоа мора да го онеспособи Супермен, кој како Кларк Кент патува во Смолвил за одбележување на годишнина од матура. И додека неговата љубов заминува на одмор на Бермуди, Кларк во Смолвил ја среќава својата симпатија од средношколските денови. Истовремено, Горман во името на Вебстер синтетизира посебен криптонит со кого сака од Супермен да направи деструктивен негативец и да го убие. Следуваат големи борби, луда акција и опасна забава.

Слики

Супермен 3Супермен 3Супермен 3Супермен 3Супермен 3

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Дедпул (2016)

  image
  Врз основа на најнеконвенционалниот антихерој од стриповите на „Марвел, овој филм ја раскажува приказната за потеклото на поранешниот специјалец кој станува...
 • Дедпул 2 (2018)

  image
  Зборлестиот мутант наемник Вејд Вилсон викан Дедпул (Рајан Рејнолдс) собира тим од мутанти за да го штитат младото момче со натприроднa моќ од Кејбл, брутален...
 • Пројект Адам (2022)

  image
  After accidentally crash-landing in 2022, time-traveling fighter pilot Adam Reed teams up with his 12-year-old self for a mission to save the future.
 • Луѓе во црно (1997)

  image
  Во овој блокбастер, Томи Ли Џонс и Вил Смит играат улоги на луѓе во црно кои ги регулираат вонземјаните на Земјата. Нашата земја е полна со вонземјани кои се...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.