poster

HOUSE 4: THE REPOSSESSION

HOUSE 4: THE REPOSSESSION

Режисер: Lewis Abernathy

Каде да се погледне
Емисијата не е достапна во државата
Оценка на корисникот: 3.5/10
(91 глас)

СОДРЖИНА

Following a disagreement with Roger Cobb (played by William Katt) and his brother Roger and his new wife and young daughter decide to keep the old and supposibly haunted family home. When driving back to town, Roger is killed in a car accident. His family move into the old home. Inside the house, widow and her daughter experience bizarre and frightening events, while they all ready have to deal with the pressures of selling the Cobb home to a mysterious group.

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Сам во темнината 2 (2008)

  image
  Абнер Лунберг (Л.Хенриксен), поранешен ловец на вештерки, е присилен да се врати и да се бори против својот стар непријател, опасната вековна вештерка. Овој пат,...
 • Лов на вештерки (2021)

  image
  Во современа Америка каде што магијата е вистинска и вештерките се прогонувани од американските власти, тинејџерката Клер и нејзиното семејство се дел од...
 • Мамула (2014)

  image
  Две студенткиње из Америке, Кели и Луси, одлазе у Црну Гору да посете Алекса, пријатеља из студентских дана. После неколико дана уживања, њихов пријатељ и колега...
 • Волци (2014)

  image
  Присилен да замине по убиството на неговите родители, тинејџерот-врколак Кејден патува изгубен без цел. Во далечниот планински град Лупајн Риџ, тој открива други...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.