СОДРЖИНА

Приказна за созревањето која се одвива во мал град во Тексас. Додека средношколецот Џулиус упорно го истражува размножувањето на црвите, неговите пријатели и семејството го присилуваат да преиспита колку и дали ги разбира човечките односи.
Џулиус е средношколец кој е опседнат со своите научни експерименти што го вклучуваат размножувањето на црвите. Џулиус е фасциниран од сексуалноста на црвите бидејќи многу сигнали што ги добива за човечките односи се мошне збунувачки. Неговиот татко го напуштил семејството и за него се вели дека е хомосексуалец, додека неговата мајка, која е преокупирана со уметноста, има две момчиња од кои едниот е весел бадијалџија, а другиот е тренерот по бејзбол во училиштето на Џулиус. Џулиус има девојка, но иако таа сака да ја продлабочи врската на поинтимно ниво, тој не е баш расположен за тоа. А дедото на Џулиус минува многу време со една од неговите поранешни девојки, што ја нервира жена му. Дали Џулиус ќе открие што сака од животот и со кого ќе сака да го помине?

Слики

Петкратен шампионПеткратен шампионПеткратен шампионПеткратен шампионПеткратен шампионПеткратен шампионПеткратен шампионПеткратен шампионПеткратен шампионПеткратен шампион

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Токyо моногатари (1953)

  понеделник
  image
  Брачни пар, Схукисхи (Ц. Рyу) и Томи Хираyама (Ц. Хигасхиyама), из малога приморскога градиќа Ономицхија у јужном Јапану одлучи посјетити своју дјецу у бучном,...
 • Заљубљени шкорпион (2013)

  понеделник
  image
  Урбана прича која говори у Хулијану, чији је надимак Шкорпион, младиќу који са својим најбољим пријатељем Луисом активно учествује у неонацистичком насилном...
 • Књижара (2017)

  понеделник
  image
  У малом селу у Енглеској 1959. године, једна жена одлучује супротно уљудној али неумољивој вољи и апатији околине, да отвори прву книјижару у крају, што ќе...
 • Мавританецот (2021)

  понеделник
  image
  Мохамеду Оулд Слахи се брои за својата слобода откако е затворен без обвинение со години, од страна на американската влада.
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.